Spółka będzie płaciła inwestorom serem

opublikowano: 23-05-2016, 14:07

Austriacka spółka szuka inwestorów. Ale tylko takich, którzy są gotowi przyjąć ser jako zwrot z inwestycji.

Kaslab'n Nockberge to organiczna spółdzielnia mleczarska z Radenthein w Karyntii, którą założyło 15 rolników. Potrzebne im 2,5 mln EUR na rozwinięcie działalności. Farma ma produkować jedynie wyroby z mleka od krów wypasanych latem na łąkach, a zimą karmionych wyłącznie sianem i  zbożem. Ma to być recepta na produkcję doskonałego mleka i serów, które następnie mają być sprzedawane w sklepie na farmie w  Radenthein.

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Inwestorzy, którzy zdecydują się wesprzeć projekt, mogą liczyć na odsetki do 2 proc. Mają być płacone raz w roku w postaci talonów „serowych”, które będzie można wymieniać w sklepie spółdzielni na jej wyroby. 

Michael Kerschbaumer, szef spółdzielni powiedział, że nie ma wyznaczonego minimalnego poziomu inwestycji. Podkreślił, że „każde 100 EUR się liczy”. Ujawnił, że jak dotąd przeciętne inwestycje mieściły się w zakresie 3-5 tys. EUR, ale nie brakuje także ofert wpłat od 500 do 1000 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.au

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu