Spółka eKompas szuka inwestorów

Mariusz Zielke
opublikowano: 17-08-2000, 00:00

Spółka eKompas szuka inwestorów

W październiku wystartuje z ofertą eKompas — nowa spółka na polskiej mapie internetowej. Jej założycielami są Marek Goschorski, Jacek Kotur i Jan Korytkowski. Wszyscy pracowali wcześniej w grupie CHS Electronics. Jacek Kotur, prezes eKompas, był też do niedawna dyrektorem marketingu i e-biznesu w TP Internet. Z kolei Jan Korytkowski opracował jeden z pierwszych systemów b2b — Interlink — umożliwiający wymianę handlową przez Internet.

EKompas miał pierwotnie zająć się tworzeniem narzędzi do obsługi internetowej platformy wymiany handlowej dla branży IT. Pierwszym produktem będzie jednak system aplikacji do zarządzania informacjami dla portali i serwisów informacyjnych.

Spółka prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami. Nie wiadomo jednak, jaki procent udziałów jest do wzięcia i jaką sumę zamierzają pozyskać założyciele spółki z ich sprzedaży.

Według specjalistów, eKompas nie będzie miał łatwego zadania na polskim rynku. Portali nie jest aż tak dużo, a większość z nich współpracuje już z web designerami bądź kupiła firmy technologiczne obsługujące serwisy. MZL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka eKompas szuka inwestorów