Spółka IT zwiększyła zysk o ponad 80 proc.

GSU
opublikowano: 10-11-2021, 09:02

Notowany na NewConnect Spyrosoft trzeci kwartał może zaliczyć do udanych. Zwiększył dynamicznie wyniki, pozyskał nowych klientów i wzmocnił zespół.

W trzecim kwartale zysk netto grupy Spyrosoftu wyniósł 4,3 mln zł mln zł, co oznacza wzrost o 82 proc. r/r. To najwyższy kwartalny zysk netto w historii firmy. Po trzech kwartałach grupa ma 10,7 mln zł zysku netto, czyli 27 proc. więcej rok do roku.

Skonsolidowana EBITDA w trzecim kwartale wyniosła 7,98 mln zł, co oznacza wzrost o 43 proc. r/r. Po trzech kwartałach EBITDA wynosi 20,7 mln zł i jest 22,5 proc. wyższa rdr.

Przychody grupy Spyrosoft od lipca do końca września wyniosły 44,9 mln zł, co oznacza wzrost o 68 proc. rdr. Po trzech kwartałach przychody wynoszą blisko 120 mln zł, czyli są 53 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2020 r. Wartość przychodów na poziomie skonsolidowanym za pierwsze dziewięć miesięcy roku przekroczyła ich poziom za cały 2020 rok (112,9 mln zł).

W minionym kwartale grupa Spyrosoft pozyskała 13 nowych klientów z kilku branż: automotive, usługi finansowe, HR, media i rozrywka, przemysł 4.0, geospatial oraz telemedycyna.

W gronie nowych klientów znalazła się firma finansowa z USA, która pracuje m.in. nad produktami do analityki i monitoringu transakcji w kryptowalutach, z wykorzystaniem technologii blockchain. Spyrosoft w ramach tej współpracy realizuje projekt w zakresie cloud engineering w oparciu o chmurę AWS.

W trzecim kwartale zespół Spyrosoft powiększył się o 101 osób (wobec 56 w 2 kw. 2021 r.), zwiększając tym samym całkowitą liczbę współpracujących z firmą specjalistów do 774 z 673 kwartał wcześniej.

Ważnym wydarzeniem ostatnich miesięcy było powołanie nowego podmiotu w ramach grupy – spółki Spyrosoft Synergy zlokalizowanej w Szczecinie. Otwarcie biura w tym mieście ma pozwolić uzyskać dostęp do dużej puli inżynierów i specjalistów IT z tego regionu i zbudować kolejny obszar specjalizacji dziedzinowej. Grupa chcemy w ten sposób poszerzać ofertę dla branż automotive i przemysłowej.

– Inwestycje w tworzenie nowych spółek i otwieranie nowych lokalizacji – tak jak ma to miejsce obecnie w Szczecinie – może przejściowo wpływać na poziom marży Spółki. Wpływ ten jednak nie zmienia optymistycznych rokowań dotyczących naszych wyników finansowych na koniec 2021 roku, a także na pierwsze kwartały 2022. Ta strategia zapewni nam dostęp do nowych grup specjalistów oraz pozwoli mitygować ryzyko tempa wzrostu wynagrodzeń ponad średnią globalną – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane