Spółka, która zdrożała o 4555 proc., wyrzucona przez Nasdaq

opublikowano: 10-08-2017, 07:25
aktualizacja: 10-08-2017, 07:27

Chińska spółka zajmująca się gwarantowaniem pożyczek, która nie mogła wytłumaczyć, dlaczego jej akcje zdrożały o 4555 proc., została usunięta z Nasdaq Stock Market.

Wins Finance Holdings został usunięty w związku z naruszeniem zasad dotyczących akcjonariatu, tłumaczy Nasdaq. Amerykański operator giełdowy wskazuje, że spółka powinna mieć co najmniej 300 akcjonariuszy, którzy posiadają co najmniej 100 akcji. Wins nie zgadza się z decyzją Nasdaq i zamierza się od niej odwołać.

NYSE, Nasdaq, Wall Street
NYSE, Nasdaq, Wall Street
Bloomberg

O chińskiej spółce było głośno kiedy jej akcje drożały nawet o 4555 proc. w porównaniu z kursem z debiutu na Nasdaq w 2015 roku. W lutym obecnego roku wartość rynkowa Wins przekroczyła 9 mld USD i była czterokrotnie większa niż LendingClub Corp., spółki prowadzącej podobną działalność, która ma przychody większe ponad 50 razy.

W marcu tego roku Wins, który oprócz gwarantowania pożyczek dla małych firm w Chinach zajmuje się leasingowaniem sprzętu, bardzo mocno staniał kiedy Bloomberg napisał o trudnych do wyjaśnienia wzrostach cen jego akcji. W czerwcu jednak kurs chińskiej spółki znów poszedł mocno w górę i znów nie była w stanie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.

Nasdaq próbował już usunąć Wins w 2016 roku, ale wówczas odwołanie spółki od tej decyzji okazało się skuteczne. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane