Spółka Merrill Lynch rozkręca się w Polsce

PJ
opublikowano: 25-04-2008, 00:00

Czeski Pinnacle wchodzi na rynek, na którym karty rozdaje ProLogis, a niedawno inwestycje zapowiadał australijski Goldman.

Czeski Pinnacle wchodzi na rynek, na którym karty rozdaje ProLogis, a niedawno inwestycje zapowiadał australijski Goldman.

Pinnacle Central & Eastern Europe, czeski deweloper logistyczny, którego współwłaścicielem jest Merrill Lynch, zainaugurował wczoraj oficjalnie działalność w Polsce. Firma właśnie zrobiła pierwszy krok inwestycyjny kupując 35 ha ziemi w Gądkach koło Poznania. Powstanie tam park logistyczny o powierzchni 176 tys. mkw. W najbliższym czasie firma chce mieć minimum 500 tys. mkw. pod budowę magazynów. Do 2010 r. chce stworzyć bank ziemi dający możliwość wybudowania ponad 3 mln mkw. magazynów, a do 2012 r. potencjał ma się zwiększyć do ponad 5 mln mkw.

Pinnacle CEE został założony w 2001 r. Jego siedzibą główną jest Praga. Firma specjalizuje się w budowie i zarządzaniu parkami logistycznymi. Działa w Czechach, Polsce i na Słowacji, a w tym roku uruchomi przedstawicielstwo w Bułgarii.

W Polsce będzie musiała się zmierzyć z silną konkurencją, m.in. notowaną na australijskiej giełdzie firmą Goldman, która niedawno zapowiedziała wejście na nasz rynek. Teraz dominującą pozycję ma na nim Prologis, właściciel 1,37 mln mkw. powierzchni magazynowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spółka Merrill Lynch rozkręca się w Polsce