Spółka Pekabeksu zbuduje magazyn za 12,2 mln zł

ISBNews
opublikowano: 22-07-2015, 14:21

Pekabex Bet - spółka zależna Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex - zawarła z Lechem Świątek, prowadzącym działalność gospodarczą, umowę o wartości 12,2 mln zł netto, podał Pekabex.

Przedmiotem umowy jest wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego oraz wykonanie robót budowlano-montażowych przy budowie budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną o powierzchni ok. 10 800 m2 z przynależną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu, podano w komunikacie.

Termin zakończenia robót został ustalony na 31 marca 2016 roku, zaś termin na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie hali oraz biurowca ustalony został na 30 kwietnia 2016 roku, wskazano również.

Grupa Pekabex jest wiodącym polskim producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym. Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także w Skandynawii i Niemczech. W Niemczech grupa prowadzi ponadto działalność usługową. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu