Czytasz dzięki

Spółka PlayWay’a wyceniona na 20 mln zł

GSU
opublikowano: 19-05-2020, 11:38

Play2Chill w ramach emisji prywatnej uplasował akcje za 1,5 mln zł. Przed końcem roku chce zadebiutować na NewConnect.

Play2Chill, producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne, pozyskał w ramach emisji prywatnej 1,5 mln zł. Emisję 217,5 tys. akcji s. B objęło 34 nowych inwestorów. Wycena spółki implikowana ceną z ostatniej emisji to blisko 20 mln zł. 

PlayWay, którym kieruje Krzysztof Kostowski, w czerwcu ubiegłego roku nabył 61,51 proc. udziałów w Play2Chill za 211 tys. zł.
Zobacz więcej

Dobra inwestycja

PlayWay, którym kieruje Krzysztof Kostowski, w czerwcu ubiegłego roku nabył 61,51 proc. udziałów w Play2Chill za 211 tys. zł. MW

W odpowiedzi na duże zainteresowanie cześć obecnych akcjonariuszy, w tym PlayWay, sprzedała część posiadanego pakietu.

–  Zdecydowaliśmy się sprzedać niewielką część swoich akcji, aby chociaż w pewnym stopniu zaspokoić ich popyt na papiery spółki, ale na pewno nie ze względu na fakt, że nie wierzymy w jej rozwój. Play2Chill to doświadczony zespół, który ma przed sobą bardzo ciekawy pipeline projektów. Jako grupa w przyszłości nie planujemy sprzedawać akcji tej firmy  – mówi Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

PlayWay w czerwcu ubiegłego roku nabył 61,51 proc. udziałów w Play2Chill za cenę 211 tys. zł.

Pozyskane z emisji pieniądze Play2Chill przeznaczony na produkcję nowych gier, w tym „Motor Mechanic Simulator”, którego premiera planowa jest na przełomie 2020 i 2021 r. Gra oparta będzie na koncepcji największego hitu grupy PlayWay – „Car Mechanic Simulator”.  Obecnie „Motor Mechanic Simulator” wszedł w zaawansowaną fazę developmentu. W najbliższym czasie planowane jest dostarczenie graczom darmowego prologu z gry. Spółka na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier. W najbliższym czasie chce zrealizować cztery pre-produkcje, a następnie wdrożyć do produkcji najlepiej zapowiadające się tytuły. 

- Wszystkie nasze gry te chcemy zbudować w oparciu o autorskie pomysły. Posiadamy podpisane umowy z Sony, Microsoft i Nintendo w zakresie wydawania i portowania gier na platformy PS, Xbox One i Switch. Liczymy, że nasze dotychczasowe doświadczenie, zdobyte m.in. przy produkcji takich tytułów jak Dream Alone, czy Counter Terrorist Agency, przełoży się na wysoką jakość kolejnych projektów i pozytywny odbiór wśród społeczności graczy – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Studio w 2020 roku chce zadebiutować na NewConnect. –  Prace związane z wejściem na giełdę są w zaawansowanej fazie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, debiut odbędzie się jeszcze w tym roku – mówi prezes Play2Chill.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane