Spółka Unibepu kupuje działkę w Poznaniu

ISBNews
opublikowano: 26-11-2014, 16:32

Unicash z Grupy Unibep zawarła warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowych położonych w Poznaniu z przeznaczeniem na realizację kolejnych etapów inwestycji mieszkaniowej na 340 lokali. Cena nabycia nieruchomości to ok. 14,30 mln zł netto.

"Należąca do grupy kapitałowej emitenta spółka Unicash Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie podpisała umowę warunkową z firmą Lobo Lidia Włodarczyk spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu, na podstawie której spółka Lobo sprzedała na rzecz spółki Unicash prawo użytkowania wieczystego działek gruntu numer 13/4, 20/7, 19/4, położonych w Poznaniu u zbiegu ulic: Roboczej i Stefana Czarnieckiego, pod warunkiem, że Prezydent m.st. Poznania nie skorzysta z przysługującego m.st. Poznań prawa pierwokupu działek 13/4, 20/7" - czytamy w komunikacie.

Unibep informuje, że na wyżej opisanych działkach planowana jest realizacja II i III etapu inwestycji polegającej na budowie zespołu budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi oraz parkingiem podziemnym. W II i III etapie inwestycji przewiduje się wybudowanie 340 mieszkań, podano również.

Transakcja obejmuje przeniesienie na rzecz nabywcy ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę dla obydwu etapów inwestycji. Organizacja całego procesu inwestycji będzie należała do Unidevelopment (spółki zależnej od emitenta, posiadającej 100% udziałów w spółce Unicash).

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 921 mln zł w 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Spółka Unibepu kupuje działkę w Poznaniu