Spółka z NASDAQ kupi Aster

DI
opublikowano: 06-12-2010, 09:56

Liberty Global, spółka notowana na Nasdaq, ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie zakupu 100 proc. akcji spółki Aster od funduszy zarządzanych przez Mid Europa Partners LLP.

Na 30 września br. Aster miała 368 tys. abonentów telewizji (w tym 92 tys. telewizji cyfrowej), 177 tys. internetu oraz 70 tys. telefonii stacjonarnej.  
 
"Nasz oddział w Polsce od kilku lat osiąga jedne z najlepszych wyników w grupie LGI. Transakcja ta poprawi naszą pozycję rynkową i sprawi, że nasze nowoczesne sieci oraz usługi cyfrowe i szerokopasmowe nowej generacji będą dostępne dla klientów Aster. Polski rynek telewizji kablowej jest bardzo rozdrobniony, a transakcja jest naturalnym i niezbędnym krokiem w kierunku konsolidacji rynku i zapewniającym, że branża pozostanie motorem inwestycji i innowacji.  Biorąc pod uwagę charakterystykę działalności Aster oraz bliskość naszych sieci, transakcja uzyskała atrakcyjną cenę na poziomie ok. 7,3 razy naszych szacunków EBITDA Aster na rok 2011, w tym spodziewanych synergii po zakończeniu procesu pełnej integracji firm” - powiedział Mike Fries, prezes i dyrektor wykonawczy Liberty Global.

LGI zakupi 100 proc. Astera za 870 mln zł (USD 292 miliony po cenach wymiany walut z dnia 3 grudnia 2010).

Cena zakupu - razem z długiem netto Aster na dzień 30 września br. wynoszącym ok. 1,530 mln zł (USD 513 milionów) - reprezentuje całkowitą cenę zakupu bez kosztów transakcji wynoszących ok. 2,4 mln zł (USD 805 milionów). Obecnie przewidujemy sfinansowanie zakupu z zasobów w dyspozycji LGI, w tym w gotówce oraz zdolności kredytowych.

Transakcja musi zostać zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a jej finalizacja spodziewana jest w I połowie 2011 r. Po jej zamknięciu Aster stanie się częścią grupy kredytowej UPC Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy