Spółka z NewConnect chce zarobić na uchodźcach

opublikowano: 04-11-2015, 10:46

LS Tech-Homes stawia na rozwój biznesu związanego z dostawami domów dla uchodźców, poinformowała spółka w komunikacie.

Notowana na NewConnect firma postanowiła wykorzystać obecną sytuację związaną z napływem imigrantów. Uznała bowiem, że „potencjał rozwoju tego segmentu biznesowego będzie ulegał znacznemu wzrostowi w nadchodzących latach”.

Wyświetl galerię [1/2]

Freedom House/Flickr

Zaprojektowane przez LS Tech-Homes domki dla uchodźców, jak zapewnia spółka, „charakteryzują się łatwością transportu i montażu oraz mogą być wykorzystane do stworzenia w pełni funkcjonalnego obozu dla uchodźców, posiadającego pełne zaplecze infrastrukturalne. Istotną zaletą tego rozwiązania mieszkaniowego jest również wysoka jakość wykonania oraz jego energooszczędność.”

Spółka poinformowała, że prowadzi zaawansowane rozmowy z partnerami handlowymi na terenie całej Europy. Firma liczy, że w najbliższym czasie uda jej się podpisać nowe kontrakty na dostawę tego typu budynków dla uchodźców.

Według szacunków Frontexu (Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej), tylko w tym roku granice Unii Europejskiej nielegalnie przekroczyło już 800 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu