Spółka z NewConnect idzie do likwidacji

opublikowano: 02-04-2019, 10:58

Do warszawskiego sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki Presto, zajmującej się produkcją zestawów kominowych.

Wniosek wpłynął 27 marca, ale spółka poinformowała o nim dopiero dziś, co tłumaczy przygotowaniami do rozpoczęcia postępowania upadłościowego. 

"Zarząd Emitenta podkreśla, iż naruszenie miało charakter incydentalny i dołoży wszelkich starań aby powyższa sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości" - podała spółka, której kapitalizacja to 1,15 mln zł. 

W lutym tego roku firma poinformowała, że Naczelnik Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykrył nieprawidłowości w rozliczaniu przez spółkę VAT w IV kwartale 2013 r.

"(...) organ kontrolujący uznał, że kontrola wykazała nieprawidłowości w zakresie rozliczenia przez Emitenta podatku od towarów i usług za IV kwartał 2013 roku, polegające na nieprawidłowym rozpoznaniu podatku naliczonego w kwocie 3.628.237 zł zamiast - według organu kontrolującego - w kwocie 1.332.035 zł" - podało Presto, którego zarząd nie zgadza się z ustaleniami skarbówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu