Spółka z NewConnect zajmie się handel nieruchomościami

opublikowano: 12-11-2022, 17:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wierzyciel, notowana na NewConnect spółka działająca do tej pory w branży pożyczkowej, po zmianach w prawie nie widzi już perspektyw w tym biznesie. Zajmie się obrotem i wynajmem nieruchomości.

Niewielka, bo wyceniana na 3,5 mln zł spółka Wierzyciel, przyznała, że podpisanie przez prezydenta tzw. ustawy antylichwiarskiej skutkować będzie ograniczeniem pozaodsetkowych kosztów pożyczek do poziomu, który nie zapewni opłacalności biznesu. Dlatego zdecydowano się na zmianę strategii.

“Emitent planuje poszerzyć zakres działalności operacyjnej poprzez zakup na własny rachunek nieruchomości mieszkalnych i/lub komercyjnych. Emitent planuje nabywać nieruchomości w celu ich wynajęcia lub dalszej odsprzedaży. Emitent pozytywnie ocenia sytuację na rynku nieruchomości, ponieważ w związku ze spadkiem zdolności kredytowej zwiększyła się podaż nieruchomości w atrakcyjnych cenach, przy jednoczesnym wzroście stawek najmu w największych aglomeracjach w Polsce” - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane