Spółka zależna KOV dostanie kredyt z EBOiR-u

DI
05-05-2011, 11:40

Spółka należąca w 70 proc. do Kulczyk Oil Ventures, KUB-Gas, otrzyma zastrzyk gotówki. 4 maja 2011 r. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podjął decyzję o przyznaniu jej 40 mln USD kredytu.

<a href="http://notowania.pb.pl/instrument/CA5012401058"><img src=http://notowania.pb.pl/chart_hourly/PBChart/CA5012401058/150/120/2011-05-05></a>

Umowa kredytowa i pomocnicze umowy zabezpieczające są w przygotowaniu, czytamy w czwartkowym komunikacie spółki.

Należności kredytowe spłacane będą w 11 równych półrocznych ratach, zaczynając od 15 lipca 2012 r.

Pierwsza transza kredytu wyniesie 23 mln USD, druga opiewa na 17 mln USD.

"Zanim KUB-Gas będzie mógł uruchomić środki Transzy 2 musi zostać spełniony szereg dodatkowych wymogów, w tym wypłata całości środków Transzy 1 i przekształcenie co najmniej dwóch koncesji (w tym Olgowskoje), z obecnie posiadanych przez KUB-Gas, w koncesje produkcyjne (przyznane na okres dłuższy niż okres kredytowania)" - czytamy w komunikacie.

Dalej KOV informuje: "Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie bieżącego rozwoju gazowych i kondensatowych pól KUB-Gasu: Wiergunskoje, Olgowskoje, Makiejewskoje i Krutogorowskoje znajdujących się w okolicach Ługańska na Ukrainie (w tym zakup przez KUB-Gas sprzętu serwisowego i urządzeń zwiększających produkcję), co w efekcie wzmocni pozycję KUB-Gasu jako jednego z czołowych ukraińskich producentów węglowodorów w sektorze prywatnym. Ponadto, środki będzie można wykorzystać na spłatę istniejących zobowiązań kredytowych KUB-Gasu wobec KOV w kwocie do 7 mln USD, co wynika z faktu, że środki od KOV były przeznaczone na te same cele, na jakie zamierza się wykorzystać finansowanie z EBORu. Kredyt będzie wypłacony w dwóch transzach, które mogą być wypłacone w okresie dwóch lat licząc od daty podpisania umowy kredytowej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka zależna KOV dostanie kredyt z EBOiR-u