Spółka żony i kolegi ministra

PAP
09-04-2009, 08:20

Firma Geodezyjno-Projektowa MGGP wygrywa przetargi organizowane przez agencje rządowe i spółki Skarbu Państwa. Udziały w  niej mają żona ministra Aleksandra Grada i jego kolega - zauważa "Rzeczpospolita".

Dominują kontrakty podpisane z państwowymi agencjami i urzędami centralnymi oraz spółkami skarbu państwa, m.in. z Karpacką Spółką Gazownictwa w Tarnowie, PKP Polskie Linie Kolejowe i oddziałami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - pisze gazeta.

"Spółka od lat działa na rynku zamówień publicznych, nasza działalność jest jawna i przejrzysta. Jesteśmy szczególnie obserwowani i kontrolowani" - mówi "Rz" Małgorzata Grad.

Sprawą zainteresowała się minister ds. korupcji Julia Pitera. Twierdzi, że czeka na wynik kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, ale już teraz broni spółki i Grada. A minister skarbu Aleksander Grad poprosił, by CBA i ABW skontrolowały zamówienia spółek Skarbu Państwa i firmę MGGP - odnotowuje gazeta.

O tym więcej w publikacji "Rzeczpospolitej". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka żony i kolegi ministra