Spółki Deutsche Banku i Santandera nie zdały testów Fedu

opublikowano: 30-06-2016, 07:48

Amerykańskie podmioty Deutsche Banku i Santandera okazały się najgorszymi w corocznym stress teście przeprowadzanym przez organ nadzorujący rynek finansowy w Stanach Zjednoczonych, donosi Reuters.

Jak podkreślają eksperci z Fed, oba banki zawiodły z powodu słabego zarządzania ryzykiem i planowania finansowego, a nie ze względu na braki kapitałowe. Warto przy tym nadmienić, że hiszpański Santander, jako pierwszy bank w historii po raz trzeci z rzędu nie przeszedł stress testów.

Amerykańska jednostka Santander prowadzi działalność detaliczną i korporacyjną poprzez sieć 670 oddziałów, zatrudniając 9,8 tys. pracowników, głównie w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Santander, na czele którego stoi Ana Botin, deklarował już w styczniu, że naprawi swoje finanse w ciągu dwóch lat, a następnie będzie rozważać sprzedaż aktywów.

W przypadku Deutsche Banku chodzi o niewielki podmiot występujący pod firmą Deutsche Bank Trust Corp. Zajmuje się on transakcjami bankowymi i zarządzaniem majątkiem. Zostanie on włączony w strukturę holdingu DB USA Corp 1 lipca. 


Sam Deutsche Bank, który stał się jedną z największych ofiar kryzysu finansowego w 2008 r. jest na etapie dogłębnej restrukturyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane