Spółki medyczne obrywają rykoszetem za Selvitę

opublikowano: 09-10-2017, 10:27
aktualizacja: 09-10-2017, 10:35

Fatalne wieści z Selvity uderzyły w notowania innych giełdowych spółek z sektora medycznego, ale spadkom kursów zwykle nie towarzyszą duże obroty.

Badania kliniczne potencjalnego polskiego leku na białaczkę zostały wstrzymane po wystąpieniu „zdarzenia niepożądanego”. Selvita liczy, że uda się je wznowić (czytaj więcej>>), ale na razie inwestorzy w popłochu pozbywają się akcji, a kurs spadł o 30 proc.

Na początku poniedziałkowej sesji wyraźnie spadają też notowania kilku innych spółek z branży medycznej, notowanych na GPW. 

Celon Pharma to producent leków generycznych, który pracuje też nad własnymi specyfikami.

Medicalgorithmics to producent rozwiązań do diagnozy kardiologicznej. Flagowy produkt to PocketECG, służący zdalnemu monitorowaniu pracy serca.

Synektik to producent oprogramowania typu PACS, RIS i stacji diagnostycznych, umożliwiającego prowadzenie pracowni/oddziału diagnostyki obrazowej.

To spółki, które profilem odbiegają od Selvity. Najbardziej porównywalny wydaje się Mabion, który pracuje nad lekiem onkologicznym. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółki medyczne obrywają rykoszetem za Selvitę