Spółki technologiczne pociągnęły giełdę w dół

Wielkopolskie Fabryki Mebli S.A.
opublikowano: 05-02-2001, 17:46

WARSZAWA (Reuters) - Spadki spółek technologicznych wywołane zniżkami na amerykańskim Nasdaq pociągnęły w dół całą warszawską giełdę. Obroty pozostawały niewielkie, gdyż rynek czeka na publikację wyników kwartalnych spółek, uważają maklerzy.

"Nasze spółki nowej ekonomii naśladowały zachowanie Nasdaq i tak też będzie prawdopodobnie jutro, jeśli na rynek nie trafi żadna ważna informacja ze spółek" - powiedział Wojciech Wośko, makler z HSBC Securities.

WIG20 spadł w poniedziałek o 3,6 procent do 1.712,2 punktu, a TechWIG o 4,8 procent do 1.285,7 punktu. Obroty wyniosły 302 milionów złotych.

"Wygląda na to, że niektórzy zagraniczni inwestorzy powoli wycofują się, zwłaszcza, że umocnił się złoty, a jego przyszłe ruchy są niepewne" - powiedział Mariusz Pawlak z SG Securities.

Wśród spółek, które spadły najbardziej zalazły sie Elektrim, którego cena spadła o 6,7 procent do 43 złotych. Ceny akcji TPSA i Agory spadły o odpowiednio 4,5 i 4,7 procent do 25,5 i 72,9 złotego.

Inwestorzy czekają na wstępne wyniki spółek za cztery kwartały ubiegłego roku publikowne właśnie dla Głównego Urzędu Statystycznego.

Rynek nie wykazał żadnej reakcji na sobotnie przyjęcie przez Sejm budżetu na ten rok, bo już wcześniej wiadomość ta została zdyskontowana.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wielkopolskie Fabryki Mebli S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spółki technologiczne pociągnęły giełdę w dół