Spore spadki na Wall Street

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach nie należała do spokojnych i zakończyła się relatywnie dużymi spadkami indeksów.

Najlepsza sytuacja panowała na rynku spółek technologicznych, ale i tam inwestorzy jeszcze przed połową sesji zaczęli poddawać się złym nastrojom, co zaowocowało oddaniem wszystkich dotychczasowych zysków i stopniowym pogrążaniem się w czerwone regiony.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Ostatecznie na finiszu indeks blue chipów DJ IA tracił 1,17 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,92 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 1,19 proc. 

Z istotnych danych makro jakie zostały zaprezentowane w czwartek wymienić należy przede wszystkim te o dynamice PKB Stanów Zjednoczonych w I kw. Odczyt przyniósł rozczarowanie bowiem amerykańska gospodarka wzrosła w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku jedynie o 0,5 proc., co jest najwolniejszym tempem od dwóch lat. Ekonomiści liczyli na nieco więcej – mediana ich prognoz zakładała wzrost rzędu 0,7 proc. Co prawda, to dopiero wstępne wyliczenie, które może zostać zweryfikowane w górę, jednak mimo to zauważalne jest wyhamowanie tempa rozwoju największej gospodarki na świecie. 

Tymczasem liczba tzw. nowych bezrobotnych wzrosła w tygodniu zakończonym 23 kwietnia o 9 tys. do 257 tys. i była nieznacznie niższa od wyniku oczekiwanego przez rynek. 

Wśród spółek technologicznych gwiazdą sesji były papiery Facebooka. Właściciel najpopularniejszego portalu społecznościowego notował silny wzrost kursu do rekordowych wartości po prezentacji wyników kwartalnych. Zgodnie z nimi przychody spółki wzrosły o 40 proc.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spore spadki na Wall Street