Sportowy Morgan wjeżdża do Polski

Już niedługo Polacy będą mogli ustawić się w kolejce po sportowe auta Morgan.

Już wkrótce będzie można składać zamówienia w Warszawie.

— W czerwcu 2014 r. otwarty zostanie Morgan Park Warszawa — partner niemieckiego dilera Morgan Park z Hamburga, pierwszy polski przedstawiciel angielskiej firmy Morgan Motor Company. Dotychczas firma nie sprzedawała aut w naszym kraju. Klienci będą mogli zamawiać auta skonfigurowane według indywidualnych życzeń i skorzystać z pomocy polskiego doradcy — podał ostatnio Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Przedstawicielem niemieckiego salonu będzie Adam Reinhard, pasjonat motoryzacji i wielbiciel oldtimerów, na co dzień pracujący w branży reklamowej. — Razem z moim wspólnikiem będę doradzał polskim klientom i przeprowadzał dla nich prezentacje w ścisłej współpracy z niemieckim salonem. W czerwcu otworzymy stronę internetową w języku polskim oraz planujemy ściągnąć kilka aut na specjalne pokazy i testy — mówi Adam Reinhard. Po polskich drogach jeżdżą na razie tylko trzy egzemplarze aut tej marki. Brytyjczycy realizują mniej niż 1000 zamówień rocznie, a czas oczekiwania na samochód to nawet rok.

— Jesteśmy niezwykle miło zaskoczeni odzewem, jaki wywołała informacja o naszych planach, bo nie rozsyłałem praktycznie żadnych informacji. Temat stał się bardzo popularny, co świadczy o dużym potencjale tej marki w Polsce — mówi Adam Reinhard.

Morgan Motor Company to niewielka brytyjska firma ręcznie produkująca sportowe samochody, którą w 1910 r. założył Henry Frederick Stanley Morgan. Jej siedziba mieści się w uzdrowiskowej miejscowości Malvern. Morgan chwali się, że jest ostatnim niezależnym, rodzinnym i brytyjskim producentem silników. Na swojej stronie internetowej Morgan publikuje broszury z cennikiem i szczegółowym wyposażeniem — ceny wahają się od ponad 33 tys. GBP, czyli w przeliczeniu według aktualnego kursu niespełna 170 tys. zł za model 4/4 1.6 do ponad 85 tys. GBP, czyli około 436 tys. zł, za model Plus 8 4.8. To jednak gama klasycznych modeli. Morgan Aero SuperSports kosztuje prawie 127 tys. GBP, czyli w przeliczeniu ponad 650 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu