Spotify idzie na wojnę z Apple

opublikowano: 13-03-2019, 14:45

Apple żąda od dostawców aplikacji w App Store wysokich prowizji. Serwis streamingowy Spotify podejmuje działania przeciwko temu procederowi w Komisji Europejskiej, informuje Spiegel.de.

Spotify, oferujący aplikację z muzyką, złożył skargę do Komisji Europejskiej na Apple. Serwis zarzuca koncernowi nieuczciwą konkurencję: Apple wprowadziło w App Store zasady, które ograniczają wybór konsumentów i spowalniają innowacyjność - uważa Daniel Ek, dyrektor generalny Spotify.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W App Store - a także na innych platformach, takich jak Play Store firmy Google dla urządzeń z systemem Android - dostawcy aplikacji zazwyczaj otrzymują 70 proc. przychodów, podczas gdy 30 proc. pozostaje u operatora. Dotyczy to również zakupów w ramach aplikacji, takich jak subskrypcje. W przypadku przychodów z abonamentu Apple obniża opłatę do 15 proc. począwszy od drugiego roku.

Spotify, a także inni dostawcy aplikacji z muzyką od dawna nie byli zadowoleni z faktu, że muszą przekazywać część swoich przychodów z abonamentu Apple, podczas gdy amerykański koncern otrzymuje całą kwotę z własnej usługi Apple Music.

- Jeśli płacimy ten podatek, zmusza nas to do sztucznego podwyższania ceny naszego członkostwa premium, które będzie znacznie  droższe niż w Apple Music - napisał Ek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu