Spotify poszerza ekspansję o kolejne 85 krajów

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 23-02-2021, 12:18

Popularny serwis ze streamingiem muzyki Spotify zamierza znacząco poszerzyć swoją ekspansję. Szwedzka firma chce wprowadzić usługę do 85 kolejnych krajów zwiększając swoją bazę języków na platformie o kolejne 36.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Platforma stawia sobie za cel tzw. kraje rozwijające się w Afryce, Azji w tym w części Pacyficznej oraz na Karaibach. W ciągi najbliższych dni Spotify zadebiutuje m.in. w Nigerii, Tanzanii, Ghanie, Bangladeszu, Pakistanie, Sri Lance, Bhutanie, Samoa, Jamajce na Bahamach i w Belize.

Po najnowszym etapie ekspansji usługa będzie dostępna już w łącznie 170 krajach. Uruchomiona została w 2008 r. i obecnie posiada 345 mln aktywnych użytkowników miesięcznie w 95 krajach. Około 155 mln użytkowników wnosi miesięczne opłaty subskrypcyjne.

Początkowo usługa skoncentrowana była jedynie na strumieniowaniu muzyki, ale przekształciła się również w ofertę podcastów, audiobooków czy materiałów medytacyjnych. Wśród największych konkurentów wymienia się przede wszystkim Apple Music z właścicielem którego Spotify toczy ostrą batalię sądową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane