Sprawa PTC: rozmowy trwają

MGOR
opublikowano: 08-02-2006, 00:00

Nawet o 36 proc. do 4,60 zł drożały wczoraj akcje Elektrimu. Inwestorzy giełdowi uwierzyli, że spółka jest już o krok od rozwiązania swoich problemów finansowych. Według informacji „Gazety Prawnej”, Elektrim za 800 mln EUR ma sprzedać 49 proc. udziałów w Elektrimie Telekomunikacja. Papiery trafiłyby do francuskiego koncernu medialego Vivendi, który w ten sposób przejąłby 100 proc. udziałów w spółce, która — podobnie jak Elektrim — rości sobie prawo do 48 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC). Pieniądze ze sprzedaży ET Elektrim mógłby wykorzystać na spłatę zobowiązań (właściciele obligacji domagają się natychmiastowej spłaty ponad 450 mln EUR), a resztę zainwestować. Wstępne porozumienie miało zostać wynegocjowane w ostatni piątek.

— To bzdura. Nie ma żadnej umowy. Oczywiście negocjujemy — od bardzo dawna — mówi Zygmunt Solorz, szef rady nadzorczej Elektrimu i jego główny udziałowiec.

Coś jednak w tym jest. Według naszych informacji, Elektrim wkrótce może otrzymać od Vivendi kolejną ofertę rozwiązania sporu, a strony w ostatnim czasie częściej się spotykają. Nowa propozycja Francuzów miałaby być podstawą dalszych negocjacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sprawa PTC: rozmowy trwają