Sprostowanie do art. „Plaza Centers traci w Polsce wiarygodność

Bogdan Bugdalski
opublikowano: 03-03-2003, 00:00

W artykule Adama Brzozowskiego „Plaza Centers traci w Polsce wiarygodność” („PB”nr 19 z 28 stycznia 2003 r.) zostały podane nieprawdziwe informacje godzące w dobre imię grupy Plaza Centers. W związku z tym pragniemy podkreślić:

1. Nieprawdą jest, jakoby Plaza Centers traciła w Polsce wiarygodność. W ciągu ostatnich lat Plaza Centers zainwestowała 500 mln EUR w Europie, z czego 130 mln EUR w Polsce, i aktualnie posiada oraz zarządza osiemnastoma centrami handlowo-razrywkowymi. Piętnaście kolejnych — w pięciu krajach — jest w różnych fazach realizacji.

2. Nieprawdą jest, jakoby Plaza Centers miała problemy z kredytami. Spółki grupy Plaza Centers nie zalegały ani nie zalegają ze spłatami jakichkolwiek kredytów bankowych. Na potwierdzenie tego załączamy pisma wystosowane przez ING Bank Śląski oraz Österreichische Volksbanken AG, które to banki wystawiają Plaza Centers jak najlepsze referencje.

3. Nieprawdą jest informacja, jakoby spółka Kraków Plaza należała do Österreichische Volksbanken AG. Możliwość przejęcia udziałów spółki jest zgodnym z prawem sposobem zabezpieczenia wykonywanych przez spółki grupy Plaza Centers zobowiązań. Kraków Plaza spłaca zaciągnięty kredyt w ustalonych z bankiem terminach, nie mając żadnych zaległości.

4. Nieprawdą jest, że Plaza Centers nie zapłaciła należnych podatków.

5. Nieprawdą jest, że Plaza Centers zalega z płatnościami wobec władz Rybnika. 20 grudnia 2002 r. między Rybnik Plaza a władzami Rybnika została podpisana umowa, która przedłuża terminy zapłaty ceny sprzedaży gruntu.

Grupa Plaza Centers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Bugdalski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu