Czytasz dzięki

Sprzeczne sygnały na Wall Street

opublikowano: 22-05-2020, 22:09

Piątkowe notowania indeks Dow Jones IA zakończył symboliczną stratą rzędu 0,04 proc. Z kolei wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,24 proc. Natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,43 proc.

Na decyzje podejmowane przez inwestorów duży wpływ miały doniesienia o wzroście napięcia politycznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Obecnie chodzi zarówno o zarzutu stawiane Pekinowi odnośnie pandemii koronawirusa, jak i o postępowanie chińskich władz wobec Hongkongu. Pojawiły się bowiem obawy o wolność i niezależność tej byłej brytyjskiej kolonii.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Zachowawcza postawa inwestorów była też wynikiem przedłużonego weekendu. W poniedziałek amerykańskie giełdy będą nieczynne, więc cześć graczy wołała nie pozostawać z akcjami, będąc pozbawionym możliwości szybkiej reakcji.

Przez większą część dnia na Wall Street na wartości traciło osiem z 11-tu głównych sektorów wchodzących w skład indeksu S&P500. Spadkom przewodziła branża energetyczna na którą cieniem rzucała się przecena ropy. Z kolei powody do zadowolenia mieli udziałowcy spółek z segmentu nieruchomości i użyteczności publicznej. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane