Sprzedaż aut w USA prawdopodobnie znów spadła

opublikowano: 28-05-2019, 20:49

Oczekuje się, że sprzedaż aut w Stanach Zjednoczonych spadnie w maju o 2,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wśród przyczyn wymienia się wysokie ceny pojazdów, trzymające potencjalnych nabywców na dystans, donosi Reuters.

Według konsultantów branżowych firm J.D. Power i LMC Automotive łączna sprzedaż pojazdów w USA ukształtuje się w maju na poziomie około 1,56 mln sztuk, przy czym sprzedaż detaliczna nowych pojazdów ma spaść o 3,1 proc. do 1 226 800 sztuk.

Wyższe ceny doprowadziły do wyhamowania popytu na nowe pojazdy, przewyższając silną gospodarkę i rekordowo wysokie nastroje konsumentów, które w przeciwnym razie powinny zwiększyć wzrost sprzedaży samochodów w USA.

Producenci reagują większymi rabatami, aby skorzystać z weekendu Dnia Pamięci, który jest jednym z najbardziej ruchliwych okresów kupowania samochodów w roku - powiedział Thomas King, wiceprezes działu danych i analiz w J.D. Power.

Średnie dotychczasowe wydatki motywacyjne na jednostkę w maju wynoszą 3722 USD, w porównaniu z 3697 USD w ubiegłym roku.

Sprzedaż używanych pojazdów pozostaje jednak silna, co stanowi wyzwanie dla dealerów.

Średnia cena nowych pojazdów jest na dobrej drodze  do osiągnięcia 33 457 USD w maju, co w porównaniu z majem 2018 r. stanowi ponad 4 proc. wzrost.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy