Sprzedaż detaliczna w Hongkongu mocno wyhamowała

opublikowano: 03-01-2019, 11:38

Wzrost sprzedaży detalicznej w Hongkongu wyhamował w listopadzie 2018 r., za co w pewnej mierze odpowiada osłabienie sentymentów w związku z toczącym się konfliktem handlowym pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Wartość sprzedaży zwiększyła się  o 1,4 proc. w stosunku do listopada 2017 r., co jest najniższą dynamiką od czerwca 2017 r. , wynika z danych opublikowanych przez tamtejszy urząd statystyczny. Z kolei wolumen sprzedaży wzrósł o 1,2 proc. co również jest najsłabszym odczytem od 17-tu miesięcy.

Obie dane okazały się znacznie słabsze od prognoz ekonomistów, których mediany wyniosły odpowiednio 4,5 proc. w przypadku wzrostu wartości sprzedaży i 4,6 proc. w przypadku wzrostu wolumenu.

Ostrożne nastroje konsumenckie z powodu niepewności, takich jak napięcia handlowe i niestabilność na światowych rynkach finansowych, przyczyniły się do umiarkowanego wzrostu – naiwno w oświadczeniu rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy