Sprzedaż domów w USA mocno spadła

opublikowano: 16-01-2019, 12:33

Sprzedaż domów w Stanach Zjednoczonych spadła w grudniu 2018 r., zaś ceny nieruchomości zwiększyły się jedynie nieznacznie.

W efekcie wzrost odnotował najniższą dynamikę w ujęciu rocznym od ostatniego kryzysu na rynku mieszkaniowym w 2012 r., wynika z danych zaprezentowanych przez firmę brokerską Redfin.

Budowa domów w USA
Zobacz więcej

Budowa domów w USA fot. Bloomberg

Ogółem sprzedaż w grudniu 2018 r. spadła o 11 proc. co jest najgorszym wynikiem miesięcznym od 2016 r. Z kolei ceny wzrosły o 1,2 proc. podnosząc średnią do 289,8 tys. USD. W przypadku cen, wzrost był najsłabszy od marca 2012 r.

To było niczym gwałtowne wciśnięcie hamulca przy poruszania się z dużą prędkością – ocenił sytuację Daryl Fairweather, szef ekonomistów w Redfin. Podkreśla, że jedną z przyczyn był wzrost oprocentowania kredytów, będący następstwem podwyżek stóp procentowych. W 2018 r. amerykańskie władze czterokrotnie podwyższały cenę pieniądza.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu