Sprzedaż iPhone’ów w Chinach wzrosła o 18 proc.

opublikowano: 09-01-2020, 13:03

W grudniu w Chinach dostawy iPhone’ów sięgnęły 3,2 mln sztuk, poinformował Reuters powołując się na własne wyliczenia oraz analityków Chińskiej Akademii Technologii Informatycznych i Telekomunikacyjnych.

W grudniu 2018 roku dostawy smartfonów Apple’a wynosiły 2,7 mln sztuk.

Bloomberg

Wzrost dostaw w grudniu wiąże się prawdopodobnie z przygotowaniami do obchodów księżycowego Nowego Roku, które zaczną się 25 stycznia.

Reuters przypomina, że po osiągnięciu szczytu w 2015 roku nastąpiła stagnacja sprzedaży iPhone’ów w Chinach, m.in. z powodu nasilenia się konkurencji lokalnych rywali. Agencja zwraca uwagę, że w trakcie minionego roku Apple oferowało w Chinach rabaty i plany finansowania, których celem było zwiększenie sprzedaży smartfonów. Podczas niedawnego spotkania z analitykami prezes Tim Cook sugerował, że przyniosło to pozytywne skutki. Apple ma opublikować kwartalny raport pod koniec stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane