Czytasz dzięki

Sprzedaż nowych aut w Rosji spadła o ponad 72 proc.

opublikowano: 12-05-2020, 12:22

W kwietniu sprzedano w Rosji o 72,4 proc. mniej nowych aut niż rok wcześniej, informuje Reuters.

Pogorszenie wyniku to skutek ogłoszonego przez prezydenta Władimira Putina zamknięcia miejsc pracy w kwietniu, mającego zahamować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. 

Na początku kwietnia informowaliśmy, że sprzedaż aut w marcu wzrosła o 4 proc. w ujęciu rocznym, najmocniej od grudnia 2018 roku. W pierwszym kwartale sprzedaż wzrosła o 1,8 proc., podało Stowarzyszenie Europejskiego Biznesu (AEB) w Moskwie.

- Mocny początek roku niestety nie zapowiada trendu wzrostowego – mówił wówczas Thomas Staertzel, szef komitetu motoryzacyjnego w AEB. – Od końca marca sprzedaż aut i działalność dilerów została gwałtownie przerwana z powodu pandemii – wskazywał.

Oczekując spadku wartości rubla z powodu taniejącej ropy i epidemii Rosjanie zaczęli wydawać w marcu oszczędności na drogie rzeczy, jak samochody, podkreślali eksperci.

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji przekraczała we wtorek 232 tys. Rosja znalazła się na drugim miejscu na świecie, za USA, pod względem liczby zachorowań.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane