Sprzedaż rezydencji wzrosła o 240 proc. w Vancouver

PM, Reuters
opublikowano: 12-01-2022, 14:05

Nawet najbogatsi Kanadyjczycy nie są odporni na niedobór mieszkań w kraju. Sytuacje doskonale obrazuje liczba sprzedanych rezydencji, których wartość przekracza 10 mln USD.

Adobe Stock

W ubiegłym roku luksusowe nieruchomości w Vancouver pobiły lokalne rekordy. Sprzedaż rezydencji wycenionych na ponad 10 mln USD wzrosła o 240 proc. Daleko w tyle nie zostało Toronto z 238-proc. wzrostem.

Nieruchomości z wyższej półki zostały pobudzone przez te same mechanizmy, które sprawiły, że kanadyjski rynek mieszkaniowy stał się jednym z najgorętszych na świecie: niskie stopy procentowe i duże zainteresowanie polepszaniem swojej przestrzeni życiowej.

Popyt na luksusowe mieszkania dodatkowo został pobudzony przez gwałtownie rosnące ceny na giełdzie. Dzięki nim, wielu bogatych Kanadyjczyków stało się jeszcze bogatszych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane