Sprzedaż szampana spadła w 2020 roku o 18 proc.

ARŻ, Reuters
opublikowano: 26-01-2021, 17:01

Globalna sprzedaż szampana zmniejszyła się w 2020 roku o 18 proc, gdy pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie restauracji. Spadek był mniejszy od oczekiwań z powodu silnego popytu na koniec roku, pisze Reuters powołując się na dane grupy producentów CIVC.

W 2020 roku sprzedano 245 mln butelek szampana. Rok wcześniej było to prawie 300 mln butelek, co oznacza spadek o 18 proc. Według wstępnych danych CIVC, pod względem wartości sprzedaż w 2020 roku zmniejszyła się o ok. 1 mld euro do ok. 4 mld euro.

W następstwie nasilenia blokad w celu powstrzymania pandemii i zamknięcia lokali gastronomicznych, grupa początkowo prognozowała, że ​​roczna sprzedaż spadnie o ok. 1/3, a wartość sprzedaży o 1,7 mld euro.

Mniej optymistyczne szacunki nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości dzięki wzrostowi popytu na szampana w okresie świątecznym i noworocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane