Srebro najdroższe od sześciu miesięcy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 01-02-2021, 08:04

Notowania kontraktów terminowych na srebro po rajdzie trwającym już od trzech sesji wspięły się w poniedziałek na niemal sześciomiesięczny szczyt. Aprecjacja tego metalu jest m.in. efektem akcji w mediach społecznościowych, wzywających inwestorów detalicznych do zalania rynku, informuje Reuters.

Srebro
Srebro
tookapic/Pixabay

Spoty na srebro znalazły się na najwyższym poziomie od 11 sierpnia 2020 r. osiągając wartość 28,99 USD za uncję drożejąc o 7,4 proc.

Od minionego czwartku, kiedy to na Reddicie pojawiły się posty zachęcające do nabywania akcji związanych z wydobyciem srebra i funduszy giełdowych opartych o srebro, notowania surowca podskoczyły o około 15 proc. zaś popyt na fizyczny metal zwiększył się dwukrotnie.

W krótkim okresie wystąpi zapewne spora zmienność, a ceny mogą osiągnąć 33-38 USD - powiedział Nicholas Frappell, dyrektor generalny ABC Bullion.

Relacja złoto/srebro spadła do najniższego poziomu od 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane