Średni walczą o rynek

Dorota Wojnar
opublikowano: 20-03-2008, 00:00

Polonia Logistyka zamierza obsługiwać branże farmaceutyczną i spożywczą. Dlatego potrzebuje większej floty pojazdów.

Polonia Logistyka zamierza obsługiwać branże farmaceutyczną i spożywczą. Dlatego potrzebuje większej floty pojazdów.

Zwiększenie taboru i budowa magazynu, a w konsekwencji możliwość obsługi nowych branż — tak zarządzający śląską firmą Polonia Logistyka widzą jej rozwój w ciągu najbliższych kilku lat.

Dobre wyniki

W 2006 r. przewoźnik z Myszkowa odnotował sprzedaż na poziomie 15,6 mln zł, a jego zysk netto wyniósł blisko 900 tys. zł.

Specjalizuje się w przewozach ekspresowych, milkruns (kilka miejsc załadunku podczas jednej trasy), drobnicowych i chłodniczych. Dysponuje 38 pojazdami, ale w ciągu dwóch lat chce powiększyć tabor o kolejnych 60 samochodów.

Dodatkowo zamierza zatrudnić pod własną marką kilka firm transportowych — właśnie prowadzi rozmowy z dwoma przewoźnikami, którzy dysponują flotą 30 pojazdów.

W planach jest także budowa nowej siedziby i magazynu wysokiego składowania. Na potrzeby tej inwestycji Polonia Logistyka zakupiła działkę o powierzchni 5 ha przy drodze ekspresowej S1. Wszystko po to, aby przewoźnik mógł wejść na nowe rynki. Na oku ma obsługę branż farmaceutycznej i spożywczej.

Informatyzacja

Firma zdecydowała się także na wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania zleceniami spedycyjnymi.

— Zależało nam na uzyskaniu szybkiego i łatwego w administrowaniu rozwiązania. Skrócenie czasu obiegu i przetwarzania danych oraz eliminacja błędów przynosi korzyści zarówno ze względów finansowych, jak i czysto administracyjnych — mówi Jakub Kokot, szef projektu w Polonii Logistyka.

Dzięki systemowi informatycznemu zarząd firmy ma możliwość analizy bieżącej kondycji całej firmy, m.in. zleceń, kosztów i sprzedaży.

Dostępny jest też mechanizm wizualizacji obciążeń samochodów, dzięki któremu można lepiej zaplanować wykorzystanie pojazdów. W ten sposób przewoźnikowi udało się zredukować puste przejazdy samochodów, a to podniosło jego rentowność

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Wojnar

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Średni walczą o rynek