Środa w PB: MSP zamierza szybko zerwać program NFI

Administrator
opublikowano: 23-01-2002, 06:47

Ministerstwo Skarbu Państwa chce wcześniej niż planowano zerwać więzy z NFI. Pomysł popierają same fundusze, które wyznają zasadę, że im mniej Skarbu Państwa w interesach, tym lepiej. Aby jednak zrealizować pomysł resortu, trzeba rozwiązać problem m.in. wynagrodzeń za zarządzanie. MSP rozpoczęło już prace nad nowelizacją ustawy o narodowych funduszach inwestycyjnych.

Ministerstwo Skarbu Państwa chce wcześniej niż planowano zerwać więzy z NFI. Pomysł popierają same fundusze, które wyznają zasadę, że im mniej Skarbu Państwa w interesach, tym lepiej. Aby jednak zrealizować pomysł resortu, trzeba rozwiązać problem m.in. wynagrodzeń za zarządzanie.

MSP rozpoczęło już prace nad nowelizacją ustawy o narodowych funduszach inwestycyjnych. Jeżeli zakończą się powodzeniem, to SP pożegna się z ostro krytykowanym programem powszechnej prywatyzacji.

- W 1993 roku, kiedy powstawała koncepcja programu NFI, jej autorzy zakładali, że przez 10 lat będzie on funkcjonować w pewnym sensie pod kontrolą resortu skarbu. To założenie okazało się nietrafne, bo program NFI dokonał się w krótszym czasie i nie ma powodu w sztuczny sposób przedłużać jego funkcjonowania - mówił na niedawnym spotkaniu z posłami Wiesław Kaczmarek, minister skarbu.

Szczegóły w środowym "Pulsie Biznesu". Zapraszamy do lektury!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane