Śródmieście ma dwie twarze

Zysk z wynajmu mieszkań w centrum stolicy jest porównywalny z innymi dzielnicami

Mieszkania w centrum stolicy są wyraźnie droższe niż w pozostałych dzielnicach, ale zysk z wynajmu jest porównywalny, wynika z danych grupy Emmerson. W ofercie nie brakuje kontrastów, bo lokale dostępne są przeważnie albo w starych kamienicach, albo w nowych apartamentowcach. Ponad 75 proc. z nich ma więcej niż 50 kw., a najpopularniejszy rozkład to 2-3 pokoje.

Przeciętną kawalerkę na rynku pierwotnym można kupić za 13 tys. zł za mkw., mieszkanie 2-pokojowe za 15 tys. zł za mkw., a największe za 24,3 tys. zł za mkw. Stawki na rynku wtórnym są niższe i mniej zróżnicowane — średnia cena nie jest tak zależna od powierzchni i wynosi blisko 11,6 tys. zł za mkw. Śródmieście mniej się wyróżnia cenami za wynajem, od lokatorów 2-pokojowego mieszkania można oczekiwać 3 tys. zł miesięcznie, a od wynajmujących 3 pokoje — 5 tys. zł, kawalerka da przychód 2,2 tys. zł, a 5-pokojowy apartament 9,8 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Śródmieście ma dwie twarze