SS Porta Holding złożyła wniosek o upadłość

opublikowano: 12-07-2002, 14:48

Stocznia Szczecińska Porta Holding poinformowała, że złożyła w piątek wniosek o ogłoszenie upadłości, ponieważ posiadane aktywa nie pozwalają na spłatę zobowiązań.

- W chwili obecnej majątek Spółki nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich długów, co stanowi wystarczającą przesłankę do ogłoszenie upadłości Holdingu. Brak szans na uzyskania wpływów uniemożliwia Spółce wywiązanie się z rozpoczętego w dniu 11 czerwca 2002 roku postępowania układowego – napisano w komunikacie.

Wniosek o upadłość uzasadniono utratą płynności finansowej, trwałym zaprzestaniem płacenia długów, faktycznym zerwaniem rozmów z bankami w sprawie dalszego finansowania spółki. Banki-wierzyciele przejęły statki znajdujących się w budowie, co w konsekwencji spowoduje znaczny wzrost zadłużenia. Jako ostatnią przyczynę podano wniosek o upadłość i faktyczne zaprzestanie działalności przez największą ze spółek zależnych - Stocznię Szczecińską.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SS Porta Holding złożyła wniosek o upadłość