SSI łapie większe zlecenia

Anna Pronińska
opublikowano: 14-01-2010, 11:30

Dolnośląska spółka dopina portfel zleceń i szykuje przenosiny na główny parkiet.

Security System Integration (SSI), notowany na NewConnect producent systemów bezpieczeństwa, nie obawia się o realizację bardzo mocno obniżonych w grudniu prognoz na 2009 r.

— Plan został wykonany — zapewnia Waldemar Garwol, prokurent w SSI.

Według szacunków, przychody mają wynieść 13,5 mln zł (poprzednio prognozowano 22 mln zł) i 200 tys. zł zysku netto (wobec szacowanych 3 mln zł). Spółka tłumaczyła, że wpływ na obniżenie prognoz miało pogorszenie w branży budowlanej, w wyniku którego część kontraktów SSI przeszła na 2010 r., m.in. umowa dotycząca instalacji na stadionie w Lubinie oraz uzyskany kontrakt zagraniczny.

— Wielu inwestorów ma dziś problemy z finansowaniem kontraktów, więc nie chcę wyrokować, które zlecenia w końcu ruszą. W nowy rok weszliśmy z portfelem zleceń opiewającym na 5 mln zł. Dla porównania: w tym samym okresie w 2009 r. mieliśmy umowy na 800 tys. zł. Czekamy na podpisanie dwóch większych umów. Jeden kontrakt w Warszawie na 11 mln zł realizowany w konsorcjum [dla SSI przypadnie około 4 mln zł — przyp. red.], a drugi we Wrocławiu na 6 mln zł — ujawnia Waldemar Garwol.

Spółka ma złożone oferty na 270 mln zł. Jej efektywność zdobywania kontraktów wynosi około 20 proc. Po podsumowaniu czwartego kwartału, SSI zamierza opublikować prognozy na 2010 r. W połowie roku ma być też znana strategia z kilkuletnim planem realizacji. Już wiadomo, że spółka zamierza m.in. mocniej rozwijać działalność związaną z technologią GPS. Ale nie tylko. W planach jest też zakończenie procedur pozyskiwania certyfikatów bezpieczeństwa przemysłowego, co ma otworzyć firmie drogę do kontraktów natowskich. Pierwsze zlecenia mogą pojawić się w 2011 r.

Spółka jest też bliżej przejścia na główny rynek GPW. Przeszkodą jest za niska kapitalizacja (próg wejścia na główny parkiet to 10 mln EUR). SSI brakuje około 33 proc. tej wartości.

— W tym roku chcemy pokonać tę barierę i rozpocząć starania o przeniesienie spółki na GPW. Nie wykluczamy, że debiutowi będzie towarzyszyć nowa emisja akcji — dodaje prokurent w SSI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane