SSSB: grudzień będzie dobry dla GPW

Przemek Barankiewicz
09-12-2002, 13:51

Po listopadowej korekcie bardzo możliwy jest wzrost popytu na polskie akcje w ostatnim miesiącu roku – uznali w raporcie z 26 listopada analitycy Salomon Smith Barney. Skłaniają do tego dobre dane makroekonomiczne (produkcja przemysłowa w III kwartale, niska inflacja, rosnący eksport i konsumpcja). Do zwyżki indeksu WIG 20 mają przyczynić się także dobre wieści w sprawie wejścia do Unii Europejskiej.

To kolejny optymistyczny raport SSSB. Wcześniej analitycy podnieśli ocenę dla Polski do NEUTRALNEJ z NIEDOWAŻONEJ. Podwyższyli też prognozę tegorocznego wzrostu PKB z 1 proc. do 1,3 proc.

Dla SSSB ulubionymi papierami wśród największych polskich spółek są Prokom (LEPIEJ NIŻ RYNEK) i PKN (TAK JAK RYNEK). Najlepszym bankiem jest BPH PBK (LEPIEJ NIŻ RYNEK), a wśród średnich spółek na uwagę zasługują Echo, Cersanit, Kęty i PGF (wszystkie LEPIEJ NIŻ RYNEK).

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / SSSB: grudzień będzie dobry dla GPW