Stabilizacja w dużych miastach

opublikowano: 26-08-2015, 22:00

W większości największych polskich miast widoczna jest stabilizacja cen.

Nieznacznie spadły ceny mieszkań w Łodzi oraz Krakowie — wzrosły zaś w Warszawie, wynika z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

— Kupujący nieruchomość w stolicy w lipcu musieli dysponować kwotą w przedziale 7,3-7,4 tys. zł za mkw. W porównaniu z ubiegłym rokiem cena ta wzrosła o około 200 zł. Warto zwrócić uwagę, że w ostatecznych negocjacjach udaje się obniżyć wydatki średnio o 3 proc. — mówi Michał Jańczuk z Metrohouse.

Kwoty, jakie należy przeznaczyć na zakup mieszkania w Gdańsku, pozostają na stabilnym poziomie i wynoszą niemal 5 tys. za mkw. Z kolei w Gdyni w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny trochę spadły, do 4,8 tys. zł za mkw.

— W Gdańsku większość transakcji dotyczy mieszkań dwu- i trzypokojowych znajdujących się w budynkach pochodzących z lat 1970-90 r. Co ciekawe, mniej transakcji dotyczyło centralnych rejonów miasta, np. Starówki — dodaje Michał Jańczuk.

W Krakowie popularnością cieszą się nieruchomości o dużej powierzchni. W porównaniu z innymi największymi miastami w Polsce, średni metraż nabywanego lokalu wynoszący 60 mkw. należy do jednego z największych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu