Stabilny złoty da 3,36 proc.

opublikowano: 16-02-2016, 22:00

Suma procentów 20, dostępna do końca lutego w ofercie ING, to 12-miesięczna struktura wymagająca minimalnej wpłaty 1 tys. zł.

Oprocentowanie, które maksymalnie może wynieść 3,36 proc., zależeć będzie od instrumentu bazowego — kursu dolara do złotego. Przy każdym z planowanych 12 pomiarów, w którym kurs zmieści się w określonym przedziale, naliczone zostanie 0,28 proc. Przedział określony będzie w dniu rozpoczęcia lokaty, przy czym jego maksymalna rozpiętość to 20 gr, a najmniejsza 15 gr. Do tego czasu, czyli do 2 marca, pieniądze będą oprocentowane na 1 proc. w skali roku, a naliczone w tym okresie odsetki zostaną wypłacone nawet po zerwaniu lokaty. Decydując się jednak na wycofanie wkładu przed 3 marca 2017 r., trzeba się liczyć z opłatą 0,9-1,8 proc., w zależności od tego, czy rezygnacja nastąpi po czy przed 1 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu