Czytasz dzięki

Stabilny złoty pomoże inflacji

Łukasz Wardyn City Index
opublikowano: 09-08-2012, 00:00

WALUTY

Po znakomitej dla złotego sesji w piątek wczoraj nadszedł czas na realizację zysków. Trend wzrostowy pozostaje jednak bardzo wyraźny. Szczególnie widoczne jest to na parach EUR/PLN i CHF/PLN. GBP/ PLN powoli przechodzi w trend spadkowy, a w przypadku USD/PLN cały czas trwa walka o wyjście z trendu horyzontalnego.

Kluczowym poziomem dla utrzymania trendu spadkowego na parze walutowej EUR/ PLN jest strefa 4,1-4,158 zł. To silny opór wynikający z najniższych notowań z lutego 2012 oraz linii obowiązującego trendu spadkowego. USD/ PLN pozostaje w trendzie horyzontalnym. Dopiero przebicie poniżej poziomu 3,24 zł zapoczątkuje mocniejszy trend spadku wartości złotego.

Można zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli na światowych rynkach chęć do bardziej ryzykownego inwestowania będzie nadal widoczna, to apetyt na wysokooprocentowane polskie obligacje będzie rósł. Popyt na nie ze strony zagranicznych inwestorów powinien utrzymywać siłę złotego. Rosną więc szanse na powrót do niższych poziomów inflacji. Dlatego też pojawiają się już oczekiwania dotyczące obniżki stóp procentowych jeszcze w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wardyn City Index

Polecane