Stal, ludzie, natura

opublikowano: 16-08-2018, 22:00

ArcelorMittal Poland opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju za rok 2017, pokazujący działania firmy w pigułce.

ArcelorMittal Poland pokazuje w raporcie za 2017 r. swoje działania, prace modernizacyjne i wsparcie udzielone mieszkańcom miast, w których ma zakłady produkcyjne. Z raportu można się dowiedzieć m.in., ile pyłu w ostatnim roku zatrzymały zamontowane instalacje odpylające, o ile zmniejszono zużycie wody, energii elektrycznej czy surowców naturalnych czy jaką kwotą spółka wsparła lokalne inicjatywy społeczne.

— Wiemy, jak ważne dla naszych interesariuszy są informacje o naszej działalności z pierwszej ręki. Dlatego podjęliśmy decyzję o wydawaniu lokalnego raportu, który zawiera dane nie tylko o naszej firmie, ale także o tym, jak traktujemy naszą odpowiedzialność — podkreśla Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland.

Na 75 stronach raportu zawarto informacje ważne dla lokalnych społeczności, ale także organizacji pozarządowych, miejscowych urzędników oraz odbiorców produktów i dostawców. Dużą wagę spółka przykłada do projektów środowiskowych, które pozwalają zmniejszyć oddziaływanie zakładów na najbliższe otoczenie.

To także doskonałe źródło wiedzy o ArcelorMittal Poland dla przyszłych pracowników.

— Zacieśniamy współpracę z lokalnymi szkołami i uczelniami, zwiększamy naszą obecność na targach i częstotliwość spotkań ze studentami i młodzieżą w naszych zakładach. Mamy wiele do zaoferowania osobom, które swoją drogę zawodową chcą związać z hutnictwem, w szczególności w ramach projektów związanych z cyfryzacją, automatyzacją i przemysłem 4.0 — twierdzi Sanjay Samaddar.

Od pięciu lat raport opracowywany jest na bazie międzynarodowych wytycznych raportowania GRI (obowiązujący wzorzec raportowania odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju dla firm).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy