Stań do wyścigu po kapitał

SACH
opublikowano: 18-07-2012, 00:00

Innowacyjne pomysły mają szansę na finansowe wsparcie w konkursie „Wyścig po kapitał”. To już ostatni dzwonek, aby się zgłosić.

Katowicki park naukowo-technologiczny Euro-Centrum specjalizujący się we wspieraniu odnawialnych źródeł energii po raz drugi organizuje konkurs dla przedsiębiorców, którzy mają na koncie innowacyjne projekty biznesowe i chcieliby przyspieszyć ich komercjalizację, ale brakuje im kapitału. Zmagania pod tytułem „Wyścig po kapitał” są skierowane przede wszystkim do osób wywodzącychsię ze środowiska naukowego i akademickiego. Konkurs „Wyścig po kapitał” składa się z dwóch kategorii: „200 tys. euro na start” i „1,5 mln euro na przyspieszenie”.

Wnioski w pierwszej można było składać do 30 czerwca, natomiast w drugiej nabór będzie trwał tylko do najbliższego piątku. Warunkiem otrzymania tytułowego 1,5 mln EUR jest sukces biznesowy przedsięwzięcia, które już rozpoczęło działalność.

Oprócz finansów przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc merytoryczną. Katowicki park zapewnia także pakiety informatyczne, profesjonalną ocenę biznesplanów i wsparcie marketingowe ze strony agencji promocyjnej. Sami przedstawiciele Euro-Centrum gwarantują osobiste zaangażowanie, podzielenie się własnymi doświadczeniami i pomoc przez kontakty biznesowe.

Największe szanse na nagrody mają spółki działające w takich branżach, jak usługi medyczne, technologie informatyczne, budownictwo infrastrukturalne (szczególnie innowacyjne rozwiązania inżynierskie), odnawialne źródła energii oraz biotechnologia i nanotechnologia. Preferowane będą firmy, które działają lub planują działalność w skali co najmniej całego kraju. Zwycięzców poznamy w październiku podczas konferencji w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nagroda w drugiej kategorii zostanie przekazana w formie inwestycji kapitałowej na podstawie umowy inwestycyjnej.

20.07 Tego dnia mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: http://www.wyscigpokapital.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Stań do wyścigu po kapitał