Standard Products zainwestuje 10 mln zł

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 25-06-1999, 00:00

Standard Products zainwestuje 10 mln zł

Amerykanie planują budowę następnej fabryki części motoryzacyjnych

Na początku sierpnia Standard Products Polska, spółka zależna od amerykańskiego koncernu Standard Products, rozpocznie w Bielsku-Białej produkcję samochodowych części uszczelniających dla fabryki FIAT Auto Poland. Inwestycja kosztowała 18 mln zł. Firma rozważa możliwość budowy następnej fabryki.

Przedstawiciele spółki negocjują umowy na dostawy elementów do samochodów produkowanych m.in. przez koncern General Motors Poland, węgierską filię Suzuki oraz Daewoo. Jeżeli rozmowy zakończą się powodzeniem, należy oczekiwać kolejnych inwestycji wartych co najmniej 10 mln zł.

— Decyzja o budowie fabryki wiązała się z gwałtownym rozwojem rynku samochodowego w Polsce. Wzięliśmy również pod uwagę bliską lokalizację naszych największych odbiorców, jakimi są FIAT i General Motors — wyjaśnia Ireneusz Migas, dyrektor zarządzający w Standard Products Polska.

Pierwsze dostawy do fabryki FIAT-a zakontraktowano na sierpień. Do końca 2000 roku firma będzie zatrudniać około 200 osób.

Polskie surowce

— W pierwszym okresie surowiec do produkcji sprowadzać będziemy z Francji. Z czasem jednak import chcemy zastąpić dostawami krajowymi — wyjaśnia Ireneusz Migas.

Docelowo 95 procent surowców dostarczać ma rynek lokalny.

Standard Products Polska produkować będzie w Bielsku-Białej elementy uszczelniające do samochodów.

— Jeżeli podpiszemy umowy z kolejnymi odbiorcami z branży samochodowej, planujemy budowę nowej fabryki w okolicach Śląska. Natomiast filię w Bielsku-Białej przeznaczymy na uruchomienie produkcji uszczelnień i listew ochronnych do sprzętu AGD i budownictwa — zapewnia Ireneusz Migas.

Części po amerykańsku

Standard Products Co. z Dearborn w Stanach Zjednoczonych produkuje m.in. wszelkiego rodzaju elementy uszczelniające do samochodów, plastikowe profile do wyrobów AGD czy okien. Posiada sieć 23 fabryk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Standard Products zainwestuje 10 mln zł