Stanowisko Fed zdeprymowało graczy

Przemek Barankiewicz
21-03-2002, 00:00

Po posiedzeniu Fedu i emocjach głosowania nad fuzją Hewlett-Packard, którego efekty poznamy dopiero za kilka tygodni, inwestorzy powracają do giełdowej codzienności. Nie zdołały jej ożywić dane o wzroście o 2,8 proc. ilości rozpoczętych budów w lutym, których tak dużo nie było od grudnia 1998 r. Na efekty ożywienia, które potwierdził także Międzynarodowy Fundusz Walutowy (prognoza 3,8 proc. dynamiki PKB w przyszłym roku) przyjdzie jeszcze spółkom poczekać.

Środową przecenę na otwarciu amerykańskich giełd wywołali analitycy. Specjaliści z Salomon Smith Barney obniżyli prognozę wyników Intela na ten i przyszły rok, co z miejsca zaowocowało 4-proc. spadkiem jego kursu. Szacunki wyników dla JP Morgan Chase, innego ze składników indeksu Dow Jones, zredukowali z kolei analitycy Lehman Brothers.

W sektorze IT szczególnie słabe były papiery Mercury Computer. Dzień po obniżeniu przez samą spółkę prognoz wyników kwartalnych, spadła rekomendacja nadana akcjom firmy przez bank UBS Warburg. Kurs spółki stracił 17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Stanowisko Fed zdeprymowało graczy