Stare taśmy, nowe fakty

  • PAP
opublikowano: 19-11-2018, 06:26

"Dziennik Gazeta Prawna" w poniedziałkowym wydaniu publikuje fragment nagranej rozmowy z 28 marca br. pomiędzy właścicielem Getin Noble Bank Leszkiem Czarneckim, a byłym już szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim.

Chcesz być na bieżąco z tematem afery w KNF zobacz TUTAJ>>

Marek Chrzanowski, szef KNF (z lewej) i Leszek Czarnecki spotykali się wielokrotnie w sprawie Getin Noble Banku i Idea Banku.
Zobacz więcej

Po spotkaniach:

Marek Chrzanowski, szef KNF (z lewej) i Leszek Czarnecki spotykali się wielokrotnie w sprawie Getin Noble Banku i Idea Banku.

W niepublikowanych wcześniej nagraniach z marcowego spotkania Chrzanowskiego i Czarneckiego omawiany jest m.in. wątek nacisków na audytora sprawozdania Getin Noble Banku za 2017 r. - podkreśla "DGP".

"+Sokal (szef Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – red.) go zje+ – tak Leszek Czarnecki i Marek Chrzanowski mówią o biegłym rewidencie Arkadiuszu Krasowskim z EY, który badał sprawozdanie finansowe Getin Noble Banku za 2017 r." - cytuje "DGP" fragment nagranej rozmowy z 28 marca tego roku.

"Leszek Czarnecki informuje szefa nadzoru, że według słów audytora +jemu personalnie pan Sokal groził wiele razy, on nie wie, co ma zrobić+. – Zaczęliśmy się zastanawiać, czy on jest dalej niezależnym rewidentem – mówi miliarder" - czytamy.

Jak zaznacza "DGP", "z kontekstu nagranej rozmowy wynika, że prezes BFG rozmawiał z Krasowskim na posiedzeniu KNF. "Zdzisław Sokal jest w Komisji przedstawicielem prezydenta. EY twierdzi, że audytor pracował zgodnie z przepisami. – Wydając raporty z badania sprawozdania finansowego GNB, nie stwierdziliśmy faktów ani okoliczności, które wpływałyby na brak niezależności – informuje biuro prasowe firmy" - podkreśla dziennik.

Na portalu dziennik.pl, gdzie mają zostać zamieszczone nieznane fragmenty marcowego nagrania, podano również, że Czarnecki mówi na nim, że "nacisk (ze strony Zbigniewa Sokala - PAP) dotyczy zawiązania wyższych rezerw w banku". "Czarnecki prosi, aby Chrzanowski spotkał się z audytorem, +bo on nam zawału dostanie+" - czytamy na portalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy