Starsi nie wierzą w skuteczną ochronę danych

opublikowano: 08-05-2018, 22:00

40 proc. Polaków przyznaje, że nie słyszało o unijnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO)

40 proc. Polaków przyznaje, że nie słyszało o unijnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO), które ma obowiązywać od 25 maja, a co dziesiąty ankietowany twierdzi, że zna w jakimś stopniu szczegóły zbliżającej się reformy — wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Jednocześnie tylko jedna trzecia badanych ma zaufanie do firm i instytucji w kontekście bezpieczeństwa ich danych osobowych, a połowa twierdzi, że w ciągu ostatniego roku takie informacje były wykorzystywane bez ich zgody.

Największe zaufanie do firm i instytucji mają respondenci w wieku od 18 do 24 lat — wykazało je 45 proc. badanych z tej grupy. Najbardziej nieufne są osoby starsze (45-55 lat) — tylko 17 proc. z nich wierzy, że ich dane są odpowiednio chronione.

— Być może nowe przepisy spowodują ograniczenie incydentów związanych z nieprawidłowym wykorzystaniem danych, co może wpłynąć na wzrost zaufania do firm — komentuje Marek Lekki, dyrektor zarządzający w ARC Rynek i Opinia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy