Start-upy powalczą o 1 mln EUR

opublikowano: 05-05-2016, 22:00

Ponad 200 młodych firm zgłosiło się do konkursu w ramach Infoshare. Zwycięzcy z Gdańska przybliżą się do Krzemowej Doliny.

Stoisz na scenie, przed tobą 5-tysięczny tłum, żywiołowo reagujący na twój pomysł na zmienienie świata. Na widowni, w jury zasiada m.in. twórca przeglądarki Opera (Jon von Tetzchner), jeden z najbogatszych Polaków (Tomasz Czechowicz z MCI) czy Pavel „Pasha” Bogdanov z Almaz Capital, ten sam, który niedawno wyłożył 42 mln USD na finansowanie rosyjskiego serwisu wyspecjalizowanego w sprzedaży samochodów. Jeśli będziesz najlepszy, dostaniesz 20 tys. EUR do ręki i szansę na milion — takie zasady obowiązują podczas tegorocznego Startup Contest. A ten odbędzie się w Gdańsku przy okazji majowego Infoshare, największej imprezy dla branży technologicznej w naszej części Europy.

— W tym roku w szranki stanęło 200 start-upów, które mają już co najmniej działający prototyp swojego urządzenia lub serwis — choćby na etapie testów beta. Inny wymóg to dotychczasowe finansowanie zewnętrzne na poziomie poniżej 0,5 mln EUR — tłumaczy Grzegorz Borowski, prezes Fundacji Infoshare.

W dwóch poprzednich edycjach laury w Gdańsku zgarniały projekty wciąż mającenadzieje na podbój globu. To m.in. dr Poket, aplikacja do telemedycyny wspierająca prawidłowe dawkowanie leków. Jej twórcy dr Poket uczestniczyli w programie akceleracyjnym Axela Springera, zbierając doświadczenie w Dolinie Krzemowej. W tym roku do ścisłej czołówki na Infoshare typowane są start-upy nie tylko z Polski, ale też z krajów bałtyckich, Rosji czy Ukrainy. Zwycięstwo doprowadzi je do poważnych negocjacji z inwestorami, gdzie w grę wchodzić będą grube miliony.

— Każdy ze zwycięzców Startup Contest dostaje deklarację inwestycji ze strony naszych partnerów do wysokości 1 mln EUR — zaznacza Grzegorz Borowski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane