Startu-py z Polski będą mogły szkolić się w Izraelu

  • PAP
opublikowano: 25-09-2018, 17:44

Startu-py z krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym z Polski, będą mogły wziąć udział w programie szkoleniowym w Izraelu poświęconym innowacjom - poinformował resort przedsiębiorczości i technologii. Ma im to pomóc w ekspansji zagranicznej m.in. na rynek amerykański.

"Mamy nadzieję, że współpraca z tak doświadczonym partnerem jakim jest Izrael, przyczyni się do otwarcia innych rynków, w tym amerykańskiego, dla start-upów z grupy V4. Dlatego warto wziąć udział w konkursie" - podkreśliła cytowana we wtorkowym komunikacie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Branże, w ramach których będzie odbywała się współpraca to: ICT, biotechnologia, transport, fintech, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, cybernetyka.

"Celem pilotażu jest wsparcie start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w ocenie potencjału rynkowego ich innowacyjnych pomysłów/rozwiązań/produktów/usług i dostarczenie praktycznych narzędzi do prowadzenia innowacyjnego biznesu" - czytamy.

Pilotaż, jak dodano, skierowany jest też do pracowników inkubatorów odpowiedzialnych za wsparcie start-upów.

"Siedem osób z Polski wybranych w konkursie pojedzie do Izraela na 2,5-tygodniowe szkolenie, które odbędzie się w dniach 3-19 grudnia 2018 r." - wskazano. Wezmą oni udział m.in. w sesjach konsultacyjnych prowadzonych przez izraelskich ekspertów, w spotkaniach z przedsiębiorcami, interaktywnych warsztatach.

Nabór zgłoszeń potrwa do 22 października.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy