Startuje nowa aukcyjna platforma aut używanych

opublikowano: 24-11-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Internetowy diler aut używanych wprowadza aukcyjny system sprzedaży dla klientów z Polski. Ułatwi dostęp do ponad 2 tys. sprzedawców z Europy.

przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jak działa platforma aukcyjna Carvago
  • kto może mieć do niej dostęp

Carvago podłącza polskich klientów indywidualnych do międzynarodowej platformy aukcyjnej dla sprzedawców aut używanych. Właściciel samochodu może teraz w kilka minut wystawić pojazd na aukcję i bez konieczności kontaktu z potencjalnymi kupującymi, sam zdecydować o akceptacji finalnej oferty.

- Chcemy zmienić tradycyjny sposób sprzedaży używanych samochodów. Na naszej platformie użytkownik może za darmo wystawić pojazd na wirtualną aukcję, a po trzech dniach otrzymać informację o najlepszej ofercie od komisu lub dilera - mówi Jakub Šulta, prezes Carvago.com.

Jeśli sprzedający zaakceptuje ofertę, specjalista Carvago.com dokona audytu pojazdu i stworzy raport, a jeśli stan techniczny auta zgadza się z informacjami podanymi w treści ogłoszenia, nastąpi błyskawiczna wypłata środków.

- Formalności, takie jak umowa, przerejestrowanie i transport samochodu, są po stronie Carvago. Nasze rozwiązanie to bezpieczeństwo i wygoda zarówno dla sprzedających jak i kupujących - przekonuje Jakub Šulta.

Oferta od dilerów jest ważna przez 48 godzin, a dopóki nie zostanie zaakceptowana przez sprzedającego, nie będzie on do niczego zobowiązany. Jeśli nie będzie zadowolony z proponowanej ceny lub zmieni zdanie na temat sprzedaży, może zrezygnować z finalizacji transakcji.

Nowa platforma to również rozwiązanie dla dilerów samochodów używanych, zyskujących dostęp do szerokiej oferty aut od prywatnych właścicieli.

Szerokie dotarcie do europejskich odbiorców ma zagwarantować mi.in. niedawne przejęcie belgijskiego marketplace’u Fastback przez holding technologiczny EAG, którego częścią jest m.in Carvago. Fastback posiada wiodącą pozycję we Francji i krajach Beneluksu, a dzięki tej akwizycji, Carvago może oferować wystawiony na aukcji samochód ponad 2 tys. dilerów w Europie Środkowej i Zachodniej.

O Carvago.com

Carvago to internetowy diler aut używanych. Za pośrednictwem platformy można zrealizować transakcję w 100 proc. online. Firma oferuje także finansowanie, ubezpieczenie, gwarancję oraz transport pojazdu pod drzwi. Obecnie na platformie dostępnych jest ponad 750 tys. samochodów, nie starszych niż 10 lat i o maksymalnym przebiegu do 150 tys. km. Oprócz sprzedaży detalicznej na rynku B2C, działa również na rynku B2B, gdzie współpracuje z ponad 400 partnerami biznesowymi z 14 krajów Europy. Carvago działa obecnie na siedmiu rynkach europejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane